muzykę udostępniamy dzięki pomocy sixbytesunder.com

czwartek, 26 kwietnia 2012

Sonic Belligeranza vs Redekonstrukcje

Ciao rede fans!
Na majowych Redekonstrukcjach zaprezentuje wam się rdzeń Włoskiej sceny podziemnego breakcore i ekstremalnej elektroniki.
Lublin nawiedzą: DJ BALLI i RALPH BROWN reprezentujący kolektyw SONIC BELLIGERANZA.
Tym razem NA PRAWDĘ impreza pod szyldem KONIEC DYSKOTEKI!

 
data: 12 maja 2012  (sobota)
start: 21:00
stop: ??:??
tax: 10 PLN w dniu imprezy (10 PLN w przedsprzedaży)
miejsce: Scena Opium, ul. Langiewicza 10, Lublin


Sonic Belligeranza to zarówno nazwa niezależnego labelu, jak i kolektywu, poruszającego się jednocześnie w dwóch kierunkach: wewnętrznym, poprzez produkcję i dystrybucję ultra-reakcyjnej włoskiej elektronicznej muzyki tanecznej; zewnętrznym, czyli produkcję innowacyjnych brzmień rodem z Włoch z uwzględnieniem najnowszych trendów zaczerpniętych z eksperymentalnej sceny elektronicznej.

Żeby uniknąć zaszufladkowania, na pytania dziennikarzy o rodzaj prezentowanej muzyki, celowo wyczarowują nowe nieprawdopodobne i sprzeczne terminy: od hard-electronics blaxploitation, przez straight-edge ragga, political noize, aż po folk-core ... Zawsze jednak musi być to muzyka oparta na czarnym rytmie (drum'n'bass, hip-hop, dancehall ragga), power elektronice i skrajnym hałasie!

Breakcore to główny styl muzyczny prezentowany przez label, jednak od 2004 w odpowiedzi na rosnącą kodyfikację gatunku powstały dwa sublabele: +Belligeranza dedykowany konceptualnej muzyce noise i -Belligeranza dedykowana innowacyjnemu turntablizmowi.

SB prowadzone przez pisarza i producenta: DJ Balli (Riccardo Balli) jest częścią rozwijającej się podziemnej sieci labelów, dji, producentów, zinów, organizatorów imprez w Europie i USA, która dziwną muzykę traktuje jako "dziwny atraktor" walki społecznej. W tym kontekście S.B. definiuje własne działania, jako projekt polityczny, ukształtowany poprzez dźwiękowe metafory. Tak, jak kiedyś alchemicy traktowali przekształcania materii za pomocą różnych technik i rytuałów, tak SB przekształca rożne częstotliwości, biały szum i połamane rytmy i soniczną agresywność w społeczną walkę.

dj Balli
http://soundcloud.com/sonic-belligeranza

Ralph Brown (Live extratone)
http://soundcloud.com/ralph-brown-extratone

inne:
http://belligeranza.c8.com/
https://www.facebook.com/pages/Sonic-Belligeranza/219439991413932
Oraz jedyni w swoim rodzaju: doktor szron, r33lc4sh, raf e desper

Wiadomość z ostatniej kfili: będzie możliwość zakupienia płyt z labelu SONIC BELLIGERANZA http://belligeranza.c8.com/category/releases/ (7", 12", cd)  w trakcie imprezy, wiec przygotować portfele. Można także już teraz zamówić konkretne rylisy, wysyłając nam info na fb.

fb event: http://www.facebook.com/events/202839526500610

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz